Mezinárodní den žen: -20 % na šumivé koule do vany

Máme rádi zvířata

Sedmikráskové EKO krémy
Naše kosmetika značky MANUFAKTURA není testovaná na zvířatech

Příroda je pro nás nekonečným zdrojem inspirace. Promítá se v recepturách naší kosmetiky (využíváme české pivo, víno, karlovarskou vřídelní sůl, byliny a ovoce typické pro české zahrady a louky), přírodní motivy zdobí obaly našich výrobků a její ochrana je pro nás při podnikání velmi důležitá už od samého počátku fungování Manufaktury. Jedním z témat, kterému se dlouhodobě věnujeme, je ochrana zvířat.  Co pro ně konkrétně děláme a jak to máme s testováním naší kosmetiky?

 

Naše hrdé prvenství

Naše kosmetika značky MANUFAKTURA není testovaná na zvířatech. Jako 1. česká firma jsme získali jediný mezinárodně uznávaný certifikát Human Cosmetics Standard o netestování na zvířatech. Těší nás, že jsme se ocitli ve společnosti dalších světových značek.

Držiteli certifikátu jsme již od roku 2009 a jsme velmi rádi, že díky společným aktivitám organizací bojujících proti testování na zvířatech, se od roku 2013 v Evropské unii již testovat kosmetické suroviny na zvířatech nesmí (kosmetické výrobky se v EU na zvířatech nesmějí testovat již od roku 2003).

Co je to vlastně HCS certifikát?

Humánní kosmetický standard (Humane Cosmetics Standard - HCS) je jediný celosvětově platný certifikát udělovaný kosmetickým společnostem, jejichž výrobky VČETNĚ JEDNOTLIVÝCH KOSMETICKÝCH SUROVIN nejsou testovány na zvířatech.

Naše pravidelná zákaznice kočka Mimi
Pravidelná zákaznice Mimi
Králičí modelka Pupina
Naše modelka Pupina
Naše kolegyně Toive
Psí kolegyně Toive

Jedním podpisem blíž ke svobodě zvířat

Pokud ani Vám téma svobody zvířat není lhostejné, zapojte se do podepsání celoevropské petice organizace Svoboda zvířat, která statečně bojuje za život bez zbytečných a nehumánních pokusů na zvířatech.

Více info na: svobodazvirat.cz

Některé kolegy do práce často doprovází jejich psí mazlíčci.
Některé kolegy do práce často doprovází jejich psí mazlíčci - v expedici často pomáhá Roxy.

Naši chlupatí pomocníci

Asi není překvapením, že je naše firemní politika „dog friendly“. Některé kolegy do práce často doprovází jejich psí mazlíčci a nám pak dělají radost při práci. Je krásné se na chvíli odreagovat pohledem na němé duše, které vyzařují tolik pozitivní energie… Moc nás jejich přítomnost baví a oni chodí do práce s nadšením… 🙂

Jsou naše produkty veganské?

Klasické živočišné produkty v naší kosmetice nevyužíváme. Většina našich kosmetických produktů je 100% vegan. Ve velmi malé míře však používáme 2 živočišné ingredience, jejichž získávání nijak neškodí původcům, tedy živočichům. Jedná se o tzv. druhotné živočišné ingredience - včelí vosk a lanolin (tuk z ovčí vlny). Byť jsou tyto ingredience získávány šetrným způsobem, nejsou vegany tolerovány.

A jak to máte vy? Vyhledáváte produkty s veganským složením a kosmetiku netestovanou na zvířatech?

Pokud ano, nedávno jsme na našem blogu zveřejňovali tip na skvělou veganskou vlasovou péči s vinnou révou v článku 2 kroky pro objem a lesk vlasů. Tipy na další veganskou kosmetiku k péči o vlasy najdete v naší kategorii Vlasy.

 

Přejeme krásné dny

Vaše Manufaktura

Informace o tom, jak zpracováváme a chráníme Vaše osobní údaje, najdete na stránce Ochrana osobních údajů.