Dnes: Dárek k nákupu nad 590 Kč! Slevy měsíce objevte ZDE.

Udržitelnost a ekologie

Dnes tolik módní „zelená témata“ se stávají neodmyslitelným prvkem moderního podnikání. Pro nás v Manufaktuře je ohleduplnost k životnímu prostředí přirozenou součástí našich aktivit již od samého počátku. V čem spočívají naše konkrétní kroky?

Jsme 100% česká firma

Sídlíme uprostřed Prahy a naprostou většinu naší kosmetiky vyvíjíme a vyrábíme ve vlastní výrobě v areálu bývalého cukrovaru v pražských Čakovicích.

Milujeme lokální ingredience

V našich recepturách najdete české pivo, víno, karlovarskou vřídelní sůl, byliny a ovoce typické pro české zahrady a louky. Spolupracujeme s lokálními pěstiteli a sami si sbíráme sedmikrásky do naší kosmetiky.

I naše doplňky jsou české

V sortimentu jsou i doplňky pro domácí lázně pocházející převážně z Čech: čaje a svíčky z jižní Moravy, sirupy z Jizerských hor, porcelánové nádobí z Dubí, kartáčky z Pelhřimova, dárkové krabice z Přerova, atd..

České a recyklovatelné obaly

Obecně s obaly důkladně šetříme. Rádi využíváme obaly z papíru, PET, skla a dalších snadno recyklovatelných materiálů. Spolupracujeme převážně s českými dodavateli obalů.

Lahvičky až s 50% recyklovaného plastu

Lahvičky vyrábíme z nejkvalitnějšího plastu - PETU, který lze opakovaně recyklovat. Bílé obsahují 25% recyklátu, transparentní lahvičky dokonce 50%. Každý rok se nám díky tomu podaří ušetřit cca 10 t plastu.

Minimalizace, cirkulace a recyklace

Maximalizujeme cirkulaci obalů mezi výrobou a prodejnami - některé obaly se nám daří využívat až 5x. Důkladně recyklujeme, využíváme transportní obaly z recyklátů, snižujeme tloušťku ochranných folií.

Šetrné receptury plné přírody

Naše receptury jsou založeny především na přírodních ingrediencích - naše kosmetika jich obsahuje 97-99,5%. Produkty jsou tak snáze biologicky odbouratelné a díky využití prvotřídních surovin plné funkční v přiměřených množstvích.

Světová kvalita & lokální původ

Těší nás, že dokážeme zákazníkům nabídnout produkty, které díky své poctivé kvalitě a účinkům dokáží hrdě obstát v prostředí konkurence zahraničních produktů, jejichž doprava k nám zbytečně zatěžuje planetu.

Máme rádi zvířata a VEGAN složení…

Jsme 1. společností v ČR, která získala mezinárodně uznávaný certifikát o netestování na zvířatech Human Cosmetics Standard. Většina produktů je VEGAN. Z živočišných produktů využíváme med, včelí vosk a lanolin.

Podporujeme česká lidová řemesla

Od založení v roce 1991 spolupracujeme s výrobci tradičních řemeslných produktů a dřevěných hraček. Zajištěním pravidelného odbytu napomáháme udržet unikátní řemeslné techniky, kterým by jinak hrozil zánik.

Šetříme kilometry, energii i odpad

Pracujeme na snížení energetické náročnosti v mnoha oblastech výroby i prodejen. Vzhledem k modernímu skladu a vlastnímu vozovému parku optimalizujeme závozy zboží. Samozřejmostí je třídění odpadu a recyklace.

Udržitelné plánování

Mnohaleté zkušenosti s vlastní výrobou a prodejem ve vlastní obchodní síti nám umožňují udržitelné plánování, díky kterému prodáme vše, co vyrobíme, čímž předcházíme likvidaci neprodaných zásob.

Uklízíme ekologicky

Používáme ekologické čisticí prostředky. Plošně navíc používáme vlastní „MANUčistič“, vyráběný ze sprchových gelů a šamponů, nutných pro rozjezd plnicích technologií ve výrobě, které by jinak skončily likvidací.

Milujeme upcycling

V prodejnách zaujme zrestaurovaný nábytek, laboratorní sklo, váhy, valchy, pračky a další historické artefakty. Vdechujeme život krásným starým věcem, které mohou ještě dlouho sloužit a vyprávět svůj příběh dál.

Ekologické nákupy pro naše zákazníky

Nepoužíváme plastové tašky, nákup si odnesete v českých taškách z recyklovaného papíru, které zákaznice používají opakovaně. Nabízíme také v ČR šité bavlněné EKO tašky a bezobalový prodej koupelových solí.

Minimalizujeme zbytečné tiskoviny

Namísto letáků a katalogů využíváme prodejní personál, webové stránky a sociální sítě. Elektronizujeme – ukončili jsme tisk faktur, výplatních pásek a dalších dokumentů. Aktuálně nabízíme i možnost netištění papírových účtenek.

Pomáháme zlepšovat okolí

Dlouhodobě podporujeme nadaci VIA, která realizuje projekty ke zlepšení životního prostředí a mezilidských vztahů. Slova ředitele nadace: „Díky Manufaktuře se mapa Česka plní místy, kde je radost žít.“

Udržitelnost - nekonečné téma

Sledujeme eko trendy a v oboru se neustále vzděláváme. Nové poznatky využíváme při vývoji, výrobě, prodeji a zároveň informace předáváme zákazníkům - např. kampaní ,,Dovolte nám osvětu pro naši krásnou planetu“.

Těšíme se na další ekologické výzvy a kroky před námi…

Informace o tom, jak zpracováváme a chráníme Vaše osobní údaje, najdete na stránce Ochrana osobních údajů.