Udržitelnost a ekologie

Dnes tolik módní „zelená témata“ se stávají neodmyslitelným prvkem moderního podnikání. Pro nás v Manufaktuře je ohleduplnost k životnímu prostředí přirozenou součástí našich aktivit již od samého počátku. V čem spočívají naše konkrétní kroky?

Jsme 100% česká firma

Sídlíme uprostřed Prahy a naprostou většinu naší kosmetiky vyvíjíme a vyrábíme ve vlastní výrobě v areálu bývalého cukrovaru v pražských Čakovicích.

Milujeme lokální ingredience

V našich recepturách najdete české pivo, víno, karlovarskou vřídelní sůl, byliny a ovoce typické pro české zahrady a louky. Spolupracujeme s lokálními pěstiteli a sami si sbíráme sedmikrásky do naší kosmetiky.

I naše doplňky jsou české

V sortimentu jsou i doplňky pro domácí lázně pocházející převážně z Čech: čaje a svíčky z jižní Moravy, sirupy z Jizerských hor, porcelánové nádobí z Dubí, kartáčky z Pelhřimova, dárkové krabice z Přerova, atd..

České a recyklovatelné obaly

Obecně s obaly důkladně šetříme. Rádi využíváme obaly z papíru, PET, skla a dalších snadno recyklovatelných materiálů. Spolupracujeme převážně s českými dodavateli obalů.

Lahvičky až s 50% recyklovaného plastu

Lahvičky vyrábíme z nejkvalitnějšího plastu - PETU, který lze opakovaně recyklovat. Bílé obsahují 25% recyklátu, transparentní lahvičky dokonce 50%. Každý rok se nám díky tomu podaří ušetřit cca 10 t plastu.

Minimalizace, cirkulace a recyklace

Maximalizujeme cirkulaci obalů mezi výrobou a prodejnami - některé obaly se nám daří využívat až 5x. Důkladně recyklujeme, využíváme transportní obaly z recyklátů, snižujeme tloušťku ochranných folií.

Šetrné receptury plné přírody

Naše receptury jsou založeny především na přírodních ingrediencích - naše kosmetika jich obsahuje 97-99,5%. Produkty jsou tak snáze biologicky odbouratelné a díky využití prvotřídních surovin plné funkční v přiměřených množstvích.

Světová kvalita & lokální původ

Těší nás, že dokážeme zákazníkům nabídnout produkty, které díky své poctivé kvalitě a účinkům dokáží hrdě obstát v prostředí konkurence zahraničních produktů, jejichž doprava k nám zbytečně zatěžuje planetu.

Máme rádi zvířata a VEGAN složení…

Jsme 1. společností v ČR, která získala mezinárodně uznávaný certifikát o netestování na zvířatech Human Cosmetics Standard. Většina produktů je VEGAN. Z živočišných produktů využíváme med, včelí vosk a lanolin.

Podporujeme česká lidová řemesla

Od založení v roce 1991 spolupracujeme s výrobci tradičních řemeslných produktů a dřevěných hraček. Zajištěním pravidelného odbytu napomáháme udržet unikátní řemeslné techniky, kterým by jinak hrozil zánik.

Šetříme kilometry, energii i odpad

Pracujeme na snížení energetické náročnosti v mnoha oblastech výroby i prodejen. Vzhledem k modernímu skladu a vlastnímu vozovému parku optimalizujeme závozy zboží. Samozřejmostí je třídění odpadu a recyklace.

Udržitelné plánování

Mnohaleté zkušenosti s vlastní výrobou a prodejem ve vlastní obchodní síti nám umožňují udržitelné plánování, díky kterému prodáme vše, co vyrobíme, čímž předcházíme likvidaci neprodaných zásob.

Milujeme upcycling

V prodejnách zaujme zrestaurovaný nábytek, laboratorní sklo, váhy, valchy, pračky a další historické artefakty. Vdechujeme život krásným starým věcem, které mohou ještě dlouho sloužit a vyprávět svůj příběh dál.

Ekologické nákupy pro naše zákazníky

Nepoužíváme plastové tašky, nákup si odnesete v českých taškách z recyklovaného papíru, které zákaznice používají opakovaně. Nabízíme také v ČR šité bavlněné EKO tašky a bezobalový prodej koupelových solí.

Udržitelnost - nekonečné téma

Sledujeme eko trendy a v oboru se neustále vzděláváme. Nové poznatky využíváme při vývoji, výrobě, prodeji a zároveň informace předáváme zákazníkům - např. kampaní ,,Dovolte nám osvětu pro naši krásnou planetu“.

Minimalizujeme zbytečné tiskoviny

Nepotřebujeme letáky ani katalogy, se vším vám poradí náš proškolený personál nebo webové stránky. Elektronizujeme – ukončili jsme tisk faktur, výplatních pásek a dalších dokumentů. Aktuálně nabízíme i možnost netištění papírových účtenek a v prodejnách tiskneme účtenky na ekologicky přívětivější papír - bez obsahu fenolu (bez BPA). Pokladní pásky bez obsahu BPA jsou šetrnější k životnímu prostředí i k lidskému zdraví.

Pomáháme zlepšovat okolí

Dlouhodobě podporujeme nadaci VIA, která realizuje projekty ke zlepšení životního prostředí a mezilidských vztahů. Slova ředitele nadace: „Díky Manufaktuře se mapa Česka plní místy, kde je radost žít.“

Těšíme se na další ekologické výzvy a kroky před námi…

Informace o tom, jak zpracováváme a chráníme Vaše osobní údaje, najdete na stránce Ochrana osobních údajů.