Mezinárodní den žen: -20 % na šumivé koule do vany

Historie firmy

100 % ČESKÁ SPOLEČNOST ZALOŽENÁ V ROCE 1991

Psal se rok 1991, Praha byla čerstvě otevřená cizincům z celého světa a obchůdků, kde by si mohli zakoupit typický český suvenýr pramálo. A tak se zrodil nápad, využít krásných prostorů v historickém centru Prahy a nabídnout turistům to nejlepší z hračkářské a řemeslné tradice naší země, kterým v tehdejší době hrozil zánik.

Rozjeli jsme se proto na český a moravský venkov a nakoupili od tamějších řemeslníků vše možné – od tradičních šustí panenek, ručně malovaných kraslic až po dřevěné hračky.
Objevili jsme krásné místo v prostorách bývalé prádelny dominikánského kláštera v Jilské ulici, vyzdobili jej za pomoci originálních historizujících dekorací z antiků a náš první obchod byl na světě. Již po pár dnech jsme s potěšením zjistili, že tradiční české výrobky prezentující naši kulturu jsou pro turisty mimořádně atraktivní. Netrvalo dlouho a otevírali jsme další obchody v srdci staré Prahy. Postupně se nám podařilo sdružit přes 250 drobných řemeslníků, bývalých mistrů lidové tvorby, Nositelů tradice a menších českých firem, jejichž výrobky dodnes prodáváme. Zajištěním pravidelného odbytu a spoluprací při vývoji, designu a ochraně jejich produktů dodnes napomáháme udržení unikátních řemeslných technik.  Díky myšlence českosti a kvality, které jsme se za celou dobu nezpronevěřili, unikátnímu designu prodejen evokujícímu atmosféru starých časů a výjimečné úrovní zákaznického servisu se nám podařilo vybudovat úspěšnou síť obchodů MANUFAKTURA Original Czech Tradition, které najdete v historickém centru Prahy, na Pražském hradě i na letišti Václava Havla.

Seznam obchodů Original Czech Tradition najdete zde.

A KDE SE VZALA KOSMETIKA?

Na myšlenku obohatit sortiment řemesel a hraček o vlastní kosmetiku nás překvapivě přivedlo kouzlo místa, kde tehdy sídlil náš hlavní sklad. Nacházel se totiž v prostorách bývalé Kadlecovy mýdlárny v Libni. Oprášit dávnou výrobu čerstvých glycerinových mýdel se tak nám, milovníkům starých časů a tradic, téměř nabízelo. Začali jsme tedy pátrat v historii, zapojili do spolupráce vysoké školy, přizvali kosmetologické odborníky a zanedlouho byl projekt výroby čerstvých glycerinových mýdel na světě… Díky jejich úspěchu a poptávce po dalších produktech byla tato mýdla postupně doplňována o další kosmetické výrobky, při jejichž vývoji jsme se inspirovali a dodnes inspirujeme českou historií a přírodou. Proto je naše kosmetika charakteristická obsahem originálních ingrediencí – českého piva, vína, karlovarské vřídelní soli, léčivých bylin a ovoce typických pro naše zahrady, sady a louky. Postupem doby jsme celý kosmetický koncept sjednotili myšlenkou domácích lázní, vycházející ze světoznámé české lázeňské tradice a reagující na novodobou uspěchanou dobu, ve které často chybí klid, pohoda a odpočinek.

KONCEPT MANUFAKTURA VAŠE DOMÁCÍ LÁZNĚ

V roce 2005 dosáhl náš kosmetický sortiment takové úrovně, že jsme začali budovat druhou obchodní síť prodejen pod názvem MANUFAKTURA - Vaše domácí lázně. Snažíme se v nich učit zákazníky relaxovat a pečovat o sebe prostřednictvím naší kosmetiky, doplňků
a zajímavých receptů na domácí lázně. Tyto prodejny lákají také svou pohodovou atmosférou – jsou poklidným místem, kde se můžete zastavit, nadechnout a zvolnit.  Důležitou roli u nás hraje také usměvavý a ochotný personál, který dodává našim obchodům jedinečnou úroveň.

První obchod MANUFAKTURA Vaše domácí lázně jsme otevřeli v pražském obchodním centru Chodov. Další prodejny v nejznámějších obchodních centrech po celé České republice na sebe nenechaly dlouho čekat. V roce 2012 jsme uvedli první obchod s tímto konceptem na Slovensku a úspěšně rozšířili prodejny i tam. V současnosti tvoří obchodní síť celkem 53 obchodů v Čechách i na Slovensku.  Součástí této sítě jsou také 4 franchisové obchody, které jsou k nerozeznání od vlastních obchodů.

Již více než 30 let naše společnost úspěšně funguje díky nadšení tvůrců, poctivé kvalitě a úctě k tradicím, za kterými si hrdě stojíme.

Informace o tom, jak zpracováváme a chráníme Vaše osobní údaje, najdete na stránce Ochrana osobních údajů.