Dny Manufaktura: -20 % při nákupu nad 599 Kč

Náš příběh

Jsme MANUFAKTURA - kosmetika inspirovaná českou tradicí a přírodou a plná ruční (MANUální) práce a příběhů. Naše značka pro nás symbolizuje skutečnou (FAKTickou) poctivost, originalitu, srdeční vztah a radost z práce. Vznik našich výrobků se dá připodobnit MANUfaktuře v jejím původnímu významu. Tvoříme velkou pomyslnou dílnu, kde v mimořádně přátelské atmosféře vznikají jedinečné produkty, jejichž cestu máme v rukou od počátku až do konce…

 

Zajímá Vás "příběh za lahvičkou"?

Začíná myšlenkou, poznamenanou obvykle na list papíru při relaxaci na zahrádce. Nápad postupně ožívá v naší laboratoři, kde vývojáři tak dlouho ve skleněných kádinkách kombinují cenné přírodní ingredience, než namíchají dokonalou recepturu.

Využijí k tomu například něžné sedmikrásky, vlastnoručně natrhané našimi zaměstnanci, levanduli sklizenou na Pálavě, vřídelní sůl z karlovarských pramenů, poctivé benešovské pivo nebo jiskřivé víno z jižní Moravy... Mezitím už pan majitel, inspirován starožitnými flakónky, skicuje návrhy lahvičky a naše výtvarnice ve své malebné roubence maluje rostliny, které ji pak natištěné na etiketě ozdobí.

Přesouváme se do starého cukrovaru na kraji Prahy - do naší výroby… Cukr už se zde mnoho let nevaří, vystřídala jej voňavá kosmetika. Lahvička zde projde rukama mnohých – některé ruce naváží, odměří a smíchají ingredience pro její náplň, jiné ji vyšlou na cestu plnicí linkou, na jejímž konci ji další zkrášlí drobnou mašličkou a rukou i pohledem pohladí, aby ji zkontrolovali před uložením do papírové krabice a předáním o patro výše, kde už na ni čekají skladníci.

Výroba kosmetiky Manufaktura v Praze.

Ti ji začerstva spolu s ostatními kosmetickými specialitami naloží do jednoho z našich sedmikráskami pomalovaných aut a odváží do obchodu, kde ji šikovné ruce prodejní asistentky naaranžují na poličku. Moc jí to tam sluší, nezůstane však dlouho. Zanedlouho už někomu dělá radost v koupelně…

Vznik každého výrobku tvoří velký příběh plný emocí, jehož jednotlivé kapitoly píší všichni zaměstnanci – za pomoci svých nápadů, rukou a především srdcí. Svůj příběh vám poví např. naše kreativní ředitelka Bára Čechová.

Informace o tom, jak zpracováváme a chráníme Vaše osobní údaje, najdete na stránce Ochrana osobních údajů.