Mezinárodní den žen: -20 % na šumivé koule do vany

Sedmikráska

V historii bývaly sedmikrásky považovány za všelék a lidé věřili, že nosí štěstí. Něžné bílé rostlinky obsahují cenné minerální látky, ovocné kyseliny, proteiny i aminokyseliny, antioxidační flavonoidy, hydratační polysacharidy a další látky, díky kterým mají příznivý vliv na náš organizmus. Díky jejich omlazujícím účinkům na pleť se z nich již v renesanci připravovaly elixíry krásy. Odvary ze sušených sedmikráskových květů se již po staletí využívají v lidovém léčitelství také vnitřně.

Výtažek ze sedmikrásky napomáhá zklidnění, hydrataci, rozjasnění a omlazení pleti.

Sedmikrásky do naší kosmetiky si sami ručně sbíráme v čistém prostředí zahrad a luk. Zapojují se všichni zaměstnanci napříč celou firmou a do produktů se tak dostanou kvítka ze všech krásných koutů Čech a Slovenska.

 Po pečlivém sběru se musí bylinky kvalitně usušit a poté z nich v naší výrobě vznikne nejdůležitější část našich produktů – sedmikráskový extrakt plný krásy.

Jak ho získáváme? Pokud vyrábíme sprchový gel nebo šampon potřebujeme použít extrakt, který je rozpustný ve vodě a ten se vzniká extrakcí v lihu nebo propylenglykolu. Pokud vyrábíme tělový či pleťový olej nebo balzám na rty potřebujeme použít extrakt, který je rozpustný v oleji a ten získáme procesem macerace, při kterém se sušená bylinka naloží do oleje vysoké kvality a nechá se macerovat po dobu 3 až 4 týdnů. Během té doby se bylinka s olejem promíchá a její aktivní látky se tak dostanou přímo do daného oleje. Olej díky tomu získá specifické terapeutické vlastnosti a účinky.

Podívejte se na příběh něžných bílých květin ve videu, kde odhalujeme část jejich cesty naší výrobou...

 

 

Naši sedmikráskoví oblíbenci:

Informace o tom, jak zpracováváme a chráníme Vaše osobní údaje, najdete na stránce Ochrana osobních údajů.