Nepropásněte! -20 % na bestseller Pleťový booster Sedmikráska

Vegan friendly

Je kosmetika Manufaktura vhodná pro vegany?

V detailu každého kosmetického produktu Manufaktura na e-shopu najdete informace, zda je produkt vhodný pro vegany a kolik % přírodních látek obsahuje.

Originální a vysoce kvalitní receptury našich výrobků využívají příznivých účinků tradičních českých přírodních ingrediencí – českého piva a chmelových výtažků, karlovarské vřídelní soli, vína a výtažků z révy vinné, meruněk, švestek a jiného ovoce a bylin typických pro naši krajinu. Některé z nich se využívaly pro kosmetické a léčebné účely již ve středověku a jsou osvědčené a prověřené našimi předky.

Už od samého počátku v kosmetice využíváme především suroviny rostlinného původu a snažíme se být ohleduplní ke svému okolí. Vyrábíme v Čechách a v oblasti doplňků spolupracujeme především s českými dodavateli. Jako 1. česká firma jsme získali jediný mezinárodně uznávaný certifikát Human Cosmetics Standard o netestování na zvířatech, zaručující netestování i kosmetických samotných surovin a zákaz vývozu výrobků do Číny, protože Čína testování výrobků na zvířatech vyžaduje pro vstup na trh.

Klasické živočišné produkty v naší kosmetice samozřejmě nevyužíváme. Většina našich kosmetických produktů je 100% vegan. Ve velmi malé míře však používáme 2 živočišné ingredience, jejichž získávání nijak neškodí původcům, tedy živočichům. Jedná se o tzv. druhotné živočišné ingredience - včelí vosk a lanolin (tuk z ovčí vlny). Byť jsou tyto ingredience získávány šetrným způsobem, nejsou vegany tolerovány.

Informace o tom, jak zpracováváme a chráníme Vaše osobní údaje, najdete na stránce Ochrana osobních údajů.