AKCE: 20% sleva na nákup 3 a více šumivých bomb do koupele

Ocenění filantropa Tomáše Slavaty

Tomáš Slavata jako první Čech získal cenu „#BeActive Local Hero” za rok 2020.

Je nám potěšením vás informovat, že triatlonista a mimořádný filantrop Tomáš Slavata, se kterým již mnoho let aktivně spolupracujeme v oblasti charity, získal jako první Čech evropskou cenu #BeActive Local Hero. Evropská komise tak ocenila jeho sportovní projekty, díky kterým už dlouhé roky pomáhá dětem, především z dětských domovů. My vděčíme Tomášovi za to, že nám na jaře ohromným způsobem napomohl s distribucí 17 000 litrů naší účinné a šetrné dezinfekce do dětských domovů, domovů seniorů, hospiců a dalších potřebných míst.

Kdo je vlastně Tomáš Slavata?

Čtyřicetiletý sportovec, který celý svůj život žije pod heslem nikdy se nevzdat. Tomáš vyrůstal v problémové rodině a dokonce poznal jaké to je skončit na ulici. Únikem, jediným pozitivem a vlastně i záchranou pro něj byl již od útlého věku sport, který mu přinášel motivaci a radost. I přes své nelehké dětství nikdy nezapomněl myslet na druhé a již dlouhé roky pomáhá především prostřednictvím sportu dětem, hlavně z dětských domovů. V roce 2011 vznikla jeho Triatlonová Tour. Jedná se o sérii závodu, které přirozenou cestou propojují děti z dětských domovů spolu s běžnými rodinami. Cílem je ukázat dětem, že na startovní čáře jsou si všichni rovni, ať už pocházejí z jakýchkoli podmínek. V roce 2010 založil atletický oddíl v Řepích a s hercem a scenáristou Rostislavem Novákem vytvořil projekt La Putyka – Inspirace dětem, které tvoří představení speciálně pro děti z dětských domovů. Tomáš Slavata pořádá i sportovní kempy a besedy, kde dětem vypráví o své cestě, úspěších a motivuje je ke sportu, který se může stát velkým životním pomocníkem a motivací hlavně v době, kdy má člověk pocit, že se k němu celý svět otočil zády.

Za své aktivity získal Tomáš Slavata řadu ocenění. V roce 2011 mu Mezinárodní olympijský výbor udělil cenu „Sport a společenská odpovědnost.“ Český klub fair play mu v roce 2008 udělil čestný diplom za záchranu života jednoho ze svých soupeřů v průběhu závodu. V roce 2017 byl časopisem Forbes a Nadací Via vybrán mezi 20 filantropů České republiky, kteří věnuji svůj čas a peníze na pomoc dětem.

Informace o tom, jak zpracováváme a chráníme Vaše osobní údaje, najdete na stránce Ochrana osobních údajů.