Mezinárodní den žen: -20 % na šumivé koule do vany

Jak bojovat proti akné?

Nejčastější překážkou v cestě za dokonale krásnou pletí jsou nepříjemné a nevzhledné pupínky… Problematická pleť neboli akné není nic výjimečného, dokáže však pěkně potrápit. Souvisí především s hormonálními změnami v období dospívání, ale často se nevyhne ani dospělým. Jak ze své pleti sejmou nálepku „problematická“ a vyměnit ji za „šťastnou pleť? Vyzpovídali jsme Evu Feldekovou - vývojářku, která se podílela na tvorbě naší nové kolekce Clear&Happy.

Správná kosmetika na akné je šetrná a neucpává póry.

Jak akné vzniká?

Akné je zánětlivé onemocnění vlasových folikulů a s nimi spojených mazových žláz. Ke každému vlasovému folikulu je připojena alespoň jedna mazová žláza. Maz se vylučuje do vlasového folikulu, odkud se dostává na povrch kůže. Za normálních okolností se buňky ve vlasovém folikulu replikují stabilně a nepřetržitě. Problém nastává v momentě, kdy je tato rovnováha porušena a dojde ke zvýšení produkce mazu mazovými žlázami, k přemnožení bakterií a k zánětlivé reakci kůže. Pak dochází ke vzniku primárních lézí akné – otevřený komedon (tzv. černé tečky) a uzavřený komedon (bílé tečky). Z uzavřených komedonů pak mohou vzniknout závažnější zanícené formy akné.

Co je základem péče o problematickou pleť?

Jednoznačně pravidelné a kvalitní odlíčení a čištění pleti každé ráno a večer. Díky němu zbavíte pleť nečistot a připravíte ji na přijímání účinných látek z hydratačních a regeneračních pleťových přípravků. Následuje tonizace a dočištění. Nejlepší pleťové tonikum pro problematickou pleť by mělo jemně a efektivně dočistit pleť od nečistot a mazu. Pleťová voda na akné tonizuje a zanechává pleť svěží a rozjasněnou, stahuje póry a reguluje tvorbu kožního mazu, napomáhá eliminovat projevy akné, začervenání a nedokonalostí pleti.

Pokračujte aplikací lehkého hydratačního krému na obličej určeného pro problematickou a mastnou pleť. Pokud Vás trápí občasné pupínky na tváři, bradě, čele nebo na krku, vyzkoušejte lokální péči pro vysušení a zklidnění, kterou můžete použít kdykoliv během dne.

 

„Základem péče o problematickou pleť je pravidelné a kvalitní odlíčení a čištění pleti každé ráno a večer.“

Co by měly nejlepší přípravky na akné obsahovat?

Velmi zásadním faktorem při péči o problematickou pleť je jednoznačně výběr vhodné kvalitní kosmetiky, která zajistí důkladné čištění a intenzivní hydrataci. Správná kosmetika na akné je šetrná a neucpává póry. Vyhněte se produktům se zásaditým pH, které mohou vést k podráždění kůže a vzniku zánětlivých ložisek. Zvolte naopak výrobky s vysokým podílem ingrediencí přírodního původu, které zmírňují akné, matují a vrací suché pleti její vláčnost.

 

Čím můžeme pleťovou pohodu ještě vylepšit?

Měli bychom dbát na celkové zlepšení zdravotního stavu a životního stylu, který zahrnuje fyzickou aktivitu, pravidelný a kvalitní spánek, zdravou, vyváženou stravu a také zdravý duševní a emocionální stav.

Léčba akné vyžaduje trpělivost, používejte produkt 6 až 8 týdnů, abyste mohli zhodnotit jeho funkčnost.

„Správná kosmetika na akné je šetrná a neucpává póry. Vyhněte se produktům se zásaditým pH...“

Receptury produktů řady CLEAR Manufaktura jsou navrženy v souladu s trendem HAPPY SKIN koncept.

Jaký chybám se při péči o problematickou pleť vyvarovat?

Umyjte si obličej dvakrát denně – ráno a večer. Případně ještě při činnosti, při které se zapotíte. Než půjdete spát, odstraňte make-up. Bez výjimek. Léčba akné vyžaduje trpělivost, používejte produkt 6 až 8 týdnů, abyste mohli zhodnotit jeho funkčnost. Nezaměřujte se pouze na již vzniklé pupínky, ale aplikujte vhodné produkty na celou pleť. Nesdílejte svůj make-up a štětce s nikým dalším. Pozor na nadměrné vysušování. Pleť se sklony k akné je mastná, takže vás může lákat aplikovat adstringentní přípravky. Nedělejte to. Suchá pleť je podrážděná pleť, která je více náchylná k tvorbě dalších nedokonalostí. Odolejte pokušení vymačkávat pupínky a ošetřete pokožku přípravky na problematickou pleť. Pokud máte hluboké nebo bolestivé akné, je nutné navštívit odborníka.

 

„Léčba akné vyžaduje trpělivost, používejte produkt 6 až 8 týdnů, abyste mohli zhodnotit jeho funkčnost.“

V čem je naše kolekce Clear&Happy skutečně výjimečná?

Receptury produktů řady CLEAR Manufaktura jsou navrženy v souladu s trendem HAPPY SKIN koncept. Je-li naše pokožka v rovnováze, vypadá zdravě a cítí se dobře – je šťastná. Unikátní složení produktů obsahuje zejména přírodní komplex z řeřichy, břečťanu, citrónu, šalvěje a lopuchu snižující tvorbu mazu, hydratační a zklidňující extrakt z okurky, extrakt z lišejníku s obsahem cenné kyseliny usnové, která se vyznačuje silnými antibakteriálními a protizánětlivými účinky. Velkým benefitem této řady je vysoký obsah ingrediencí přírodního původu, výroba v Praze, netestování na zvířatech a složení vhodné pro vegany.

Naše tipy

Informace o tom, jak zpracováváme a chráníme Vaše osobní údaje, najdete na stránce Ochrana osobních údajů.