Prodejny otevřeny! Dnes jarní slevy a doprava po ČR zdarma nad 1000 Kč.

Zasaďte si radost – dárek k nákupu

Když svět kolem nás rozkvete, vše je hned veselejší. Připravili jsme proto pro Vás krásnou akci. Věříme, že se Vám bude líbit.

Nakoupíte-li v červnu v našich prodejnách jakýkoliv produkt z nové anti-pollution kolekce Louka, získáte od nás malý dárek v podobě semínek lučního kvítí, z kterých si vypěstujete svůj kousek přírody kdekoliv. Květiny samozřejmě udělají parádu na Vaší zahrádce, ale svou malou rozkvetlou louku si můžete užívat i uprostřed města - na svém balkoně nebo terásce.

 

Jak semínka získat?

K nákupu kteréhokoli produktu z kolekce Louka od nás dostanete sáček se semínky (1,5 g) jako dárek (1 nákup = 1 dárek). Akce platí pouze v kamenných prodejnách od 1.6. do 30.6.2021 nebo do vyčerpání zásob.

Proč si vytvořit louku?

Krásné luční květy Vás nejen potěší a zkrášlí Vaši zahrádku nebo terásku, ale jsou i důležitým prvkem pro podporu biodiverzity. Květiny totiž lákají včely, čmeláky, motýly a další drobný hmyz, kterému nabízí bohatou potravu a útočiště…

Jak na to?

Jeden pytlíček (1,5 g) Vám postačí na 1 m². Ideálním místem pro umístění bude slunné místo nebo mírný polostín. Zasejte ideálně na přelomu jara a léta do hloubky 0,5 cm do běžné čisté půdy (připravené jako pro trávník), nehnojte ani nepoužívejte herbicidy. 1. rok sečte 2x až 4x 5cm nad zemí. Od 2. roku sečte 1x až 3x ročně, když květiny začínají odkvétat. Pro hmyz je ideální pomalé sečení. Buďte prosím trpěliví. První rok po setí mají luční květiny pomalý počáteční vývoj. Z ideálních výsledků se budete těšit až další rok po zasetí.

Na jaké luční květiny se můžete těšit?

Směs obsahuje výběr klasických lučních květin. V pytlíčku najdete až 35 druhů, například:

čekanku obecnou, chrpu luční, jetel luční, jitrocel kopinatý, kopretinu bílou, zvonek řepkovitý, šalvěj přeslenitou a mnoho dalších…

 

Podělte se s námi

Pomozte nám nechat rozkvést i naše sociální sítě. Sdílejte s námi své pěstitelské úspěchy na INSTAGRAMU nebo FACEBOOKU.

 

Informace o tom, jak zpracováváme a chráníme Vaše osobní údaje, najdete na stránce Ochrana osobních údajů.