Novinka: Clear&Happy na problematickou pleť a akné. Nyní 3 + 1 ZDARMA!

Úkol dne: Nezapomínejte na svůj dekolt

Krásný dekolt je chloubou každé ženy. Tedy může být a nemusí. V této oblasti jsou projevy stárnutí mnohdy viditelnější nežli v samotném obličeji. Záleží tedy na tom, jak moc poctiví v opečovávání této partie jsme. Při ranní i večerní kosmetické rutině bychom měli myslet na to, že dekolt i krk jsou v podstatě součástí obličeje a pravidelná kvalitní péče je tedy nezbytná. Ideální strategií je, udělat si z péče o dekolt malý rituál. Ptáte se, jaký konkrétní produkt by Vám mohl pomoci s omlazení dekoltu?

 

Zkuste omlazení z růží aneb masku 2v1

Při svých zkrášlujících rituálech rozhodně nevynechte Váš krk a dekolt. Omlazující protivrásková & liftingová maska na pleť a dekolt byla navržena a vyvinuta přesně pro tyto partie. Působí jako účinná prevence proti předčasnému stárnutí či jako exkluzivní péče pro pleť již vykazující projevy stárnutí.

Zeptali jsme se v našem vývojovém oddělení…

A protože se jedná o skutečně speciální kosmetický produkt, rozhodli jsme se položit několik zajímavých otázek té nejpovolanější osobě přímo z naší laboratoře. Skvělá vývojářka Ing. Eva Horčíková se v Manufaktuře mnoho let podílí na vývoji těch nejlepších kosmetických produktů a v této oblasti má bohaté zkušenosti. A výjimkou není ani naše růžová omlazující maska, na které pracovala a ladila společně s dalšími odborníky její recepturu.

 

Evičko, řekněte mi, proč a komu byste naší novou růžovou masku doporučila?

Naši liftingovou masku doporučujeme pro věkovou kategorii 40+, ale jako vše je to velice individuální záležitost. Více než na věku záleží na typu a kvalitě pleti. Je tedy možné ji použít také v mladším věku. Například i ve 30 letech může být pleť velmi suchá a díky tomu pak vykazuje známky stárnutí rychleji než je v tomto věku běžné. Ale třeba pro mastnější mladou pleť tato maska vhodná není.

Jak moc důležité je podle Vás pečovat o dekolt?

Většina žen pečuje o pleť obličeje a přitom na péči o pleť krku a dekoltu často zapomíná. To ale není dobře, protože na krku a  dekoltu je stárnutí zřetelné dříve než na obličeji. Pokožka na těchto partiích je velmi jemná a tenká a obsahuje málo mazových žláz. Navíc je také více vystavována působení slunce a jiných povětrnostních vlivů. O pokožku krku a dekoltu musíme proto pečovat a chránit ji před dehydratací..

A jak často by se  maska na dekolt měla používat?

Chceme-li zpomalit předčasné stárnutí krku a dekoltu, je potřeba o pleť pečovat pravidelným denním používáním hydratačních nebo výživných krémů (např. z řady sedmikráska nebo růže). A pro extra výživu doporučuji 1-2x týdně na očištěnou pleť obličeje, krku a dekoltu aplikovat naši novou exkluzivní Omlazující protivráskovou & liftingovou masku z řady růže a nechat ji 20 minut působit. Poté nevstřebané zbytky setřít ubrouskem nebo ještě lépe použít jako krém na jiné části těla.

Extra tip navíc od vývojářky Evy
Zkuste použít masku před schůzkou, večírkem nebo kulturní akcí, kdy chcete vypadat obzvlášť dobře. Maska zjemní vrásky, hydratuje a vypne pleť, takže pleť bude působit velmi svěže a odpočatě. A to je přece na každou společenskou akci žádoucí, že?

Prozradíte nám nějaké zázračné ingredience, které tato omlazující maska ukrývá? A proč zrovna tyto ingredience?

Naše nová maska je doslova nabitá anti-aging ingrediencemi, které působí komplexně a synergicky. Jedná se o směs nízko, středně až vysokomolekulární kyseliny hyaluronové pro hloubkovou hydrataci a okamžitý lifting, dále kolagenový hexapeptid, který viditelně snižuje hloubku a délku vrásek, koenzym Q10 pro zlepšení regenerace pleti, protože zvyšuje využití energie v buňkách, dále směs vitaminů A, C, E a panthenolu, komplex dalších hydratačních látek - jako jsou extrakt z rebarbory, urea, mléčnany a kyselina mléčná, fruktóza, glycin, niacinamid atd. Velmi významný je také multiliftingový extrakt z plamatky zelné a kozince blanitého, který má podle klinických studií  okamžitý i dlouhodobý zpevňující účinek, posiluje funkci dermální bariéry, zvyšuje syntézu kolagenu a působí tak na viditelné známky stárnutí pleti.

Z dalších ingrediencí je ve formulaci důležitý pravý růžový olej z květů damašské růže, ochranný ovesný betaglukan, karlovarská vřídelní sůl, výživné, ošetřující a ochranné bambucké máslo, squalan, mandlový, makadamiový a jojobový olej.

Jak moc náročný je proces výroby takového produktu?

Výroba takového produktu je náročná podobně jako ostatní emulzní výrobky. Velký důraz je kladen na technologické zařízení, čistotu pracovního zařízení i prostředí, kvalitu ingrediencí i odbornost a odpovědnost obsluhujícího personálu, toto vše ale u nás máme. Vývoj podobných produktů s tolika složkami je náročnější hned z několika důvodů:

1. Formulace musí být vyladěna tak, aby byla účinná, pocitově příjemná a vhodná také dermatologicky.

2. Všechny ingredience musí být vzájemně kompatibilní.

3. Receptura musí být stabilní po fyzikální i mikrobiologické stránce.

4. Výrobek musí být samozřejmě také bezpečný pro zdraví lidí. Někdy je pořádným oříškem, aby toto vše bylo splněno. Ve výrobně však děláme všechno proto, aby byl výsledek vždy perfektní.

Na závěr mě zajímá… používáte masku pravidelně i Vy? Vždy, když Vás vidím, vypadáte opravdu skvěle.

Děkuji za poklonu, ale pleť nemám zdaleka ideální. Na bezchybný vzhled pleti má kromě kosmetického ošetření velký vliv také genetika, absence kouření, pitný režim, ne příliš slunečního záření a také pozitivní přístup k životu. Neměla bych se přiznávat, jsem trošku kovářova kobyla, ale dodržuji alespoň pravidelné čištění pleti a používání některého z lehčích hydratačních krémů nebo sér Manufaktura, které mám zrovna doma z laboratoře k testování. Mám totiž i ve svém věku spíše mastnější pleť. Naši liftingovou masku používám také a to hlavně v zimním období. Aplikuji ji v silnější vrstvě právě na krk a dekolt, tam je u mé pleti účinek vidět velmi markantně.

 

Děkujeme Evě za rozhovor a Vám za jeho přečtení!

Naše tipy na nákupy

Informace o tom, jak zpracováváme a chráníme Vaše osobní údaje, najdete na stránce Ochrana osobních údajů.