Výdejní okénka ve vybraných prodejnách otevřena. Dnes: Dárek k objednávce nad 590 Kč, jarní slevy, 3 + 1 na Pivní kosmetiku a doprava po ČR zdarma nad 1000 Kč. 

Těšíme se na Velikonoce

Letos nás opět čekají tak trochu jiné Velikonoce… Užijte si tyto krásné dny plné zvyků a tradic s láskou, ve svých domovech a se svými nejbližšími. Snad Vám tento jarní čas zpříjemníme následujícími řádky. Dozvíte se, jak si upéct jidáše, přineseme Vám několik tipů na doplňky k pečení či dekoraci jarních tabulí a na závěr Vám poradíme, jak si užít Velikonoční rituál krásy…

 

Víte, že Velikonoční pondělí nesouvisí s cyklem křesťanských velikonočních svátků a obřadů? Je to záležitost výhradně lidová s kořeny v dávnověku. Je to prastarý pozůstatek pohanských rituálů vítání nového života, očištění a pomlazení.

Velikonoce jsou, jak známo, svátky pohyblivé, jejich datum se řídí lunárním cyklem. Neděle po prvním jarním úplňku je Hod Boží velikonoční. Tomuto významnému církevnímu svátku předchází čtyřicetidenní postní období. Začínalo Popeleční středou, která rázně ukončila rozverný čas svateb, zabijaček a všeobecného veselí a bláznění, zvaný u nás Masopust. My ale o hladu nebudeme a přinášíme Vám tip na tradiční pokrm, po kterém se u Vás doma jenom zapráší.

Už jste vyzkoušeli jidáše?

Podle tradice s pečou se o Zeleném čtvrtku a jedí se ještě vlahé, pokapané medem. Jsou prý zaručeným prostředkem proti hadímu uštknutí a lidskému uřknutí. Bůhví, co je horší – kousne-li vás zmije nebo pomluví zlá huba. Jidáše se tvarovaly stáčením z dlouhých válečků těsta, znázorňujících provaz, na němž se zrádný Jidáš oběsil.

Recept
40 dkg polohrubé mouky, 15 dkg másla, 8 dkg cukru včetně vanilkového, 2 žloutky, citrónovou kůru, půl lžičky soli, lžíci rumu a sáček sušeného droždí zadělejte teplou smetanou na pružné vláčné těsto. Nechte vykynout a pak na vále tvořte z těsta „hady“ a stáčejte do různých geometrických, ale i figurálních tvarů. Na plechu potřete žloutkem a v dobře vyhřáté troubě upečte do zlatova.

 

Naše tipy na velikonoční pečení a stolování

„Stolečku prostři se!“ Jak vykouzlit příjemnou jarní atmosféru u Vás doma? Inspirujte se naším výběrem dekorací vyrobených s láskou v ČR. Jarním květinám nebo zeleným větvičkám to bude slušet v krásném porcelánovém džbánu. Okno nebo jarní slavnostní tabuli ozdobí originální keramický ptáček. Velikonoční hodování Vám zpříjemní dokonalý kanafasový ubrus a nádobí jako z pohádky. A abyste se při přípravě tradičních dobrot nespálili, nesmí Vám chybět ani slušivá kuchyňská chňapka.

Velikonoční rituál krásy

Jak jste se dočetli o pár řádků výše, Velikonoce jsou časem očistění a pomlazení. Rozlučte se proto se zimou i se svým zimním já a dopřejte si vydatnou dávku regenerace, krásy a relaxace.

1) Odměňte se uvolňující lázní se Zjemňujícím solným peelingem s meduňkou a vřídelí solí. Naneste jej na pokožku a krouživými pohyby vmasírujte. Po jeho smytí vznikne báječná aromatická olejová koupel a Vaše pokožka zůstane hedvábně jemná. Užijte si vydatný relax s nádhernou meduňkovou vůní…

2) Požádejte své blízké o uvolňující masáž za pomoci Relaxačního masážního gelu s meduňkou a vřídelní solí. Nechte si namasírovat záda či plosky nohou., Nejen, že se tím rozloučíte se zbytky svalového napětí, ale navíc se Vám bude krásně usínat.

3) Nyní už zbývá jen příjemná relaxace za popíjení Osvěžujícího zeleného čaje se sedmikráskou, lípou, citrónovou trávou a heřmánkem. Dodržováním správného pitného podpoříte regenerační procesy a podpoříte svou imunitu.

4) Zachumlejte se do deky, zapalte si Vonnou přírodní svíčku ze sojového vosku s něžnou vůní a vychutnejte si báječnou chvilku jen pro sebe. Zasloužíte si to!

 

Krásné svátky jara a pevné zdraví přeje Manufaktura!

Informace o tom, jak zpracováváme a chráníme Vaše osobní údaje, najdete na stránce Ochrana osobních údajů.