Novinky: Šípek, Nutrikosmetika, Interiérové vůně a další…, Klub Manufaktura – přidejte se k nám!

STOP maskné, aneb ideální péče o pleť pod rouškou

Všichni víme, že časté nošení roušek a respirátorů dává pořádně zabrat naší pleti. Jak se o ni správně starat, aby trpěla co nejméně a jak se vyhnout nepříjemnému trendu v podobě maskné? Nechte se inspirovat naší něžnou péči plnou přírody a dopřejte Vaší pleti to, co si skutečně zaslouží… Tipy pro Vás připravily ty nejpovolanější - naše skvělé a zkušené vývojářky kosmetiky - Tereza Růžičková a Eva Horčíková.

 

Základem správné péče o pleť je vždy její důkladné čištění, během kterého z ní odstraníte všechny nečistoty a make-up.

Co je to vlastně maskné?

Maskné je sloučeninou anglických slov mask (rouška) a acne. Jde o akné, které vzniká mechanickým drážděním pokožky nebo delší přítomností tepla a vlhka, které způsobí, že nepříjemné pupínky jsou na světě. Zdravotníci tento problém dobře znají a nyní ho řešíme všichni! Pokud máte pleť náchylnou k akné, jste bohužel dokonalým cílem. Maskné si však nevybírá. Týká se i těch, kteří obvykle nemají s pupínky problém.

Čistit, čistit, čistit

Základem správné péče o pleť je vždy její důkladné čištění, během kterého z ní odstraníte všechny nečistoty a make-up. Skvělým pomocníkem na večer je naše Hydratační micelární voda Louka, která obsahuje směs bylinných a ovocných extraktů s detoxikačními, ochrannými a anti-pollution účinky. Díky obsahu jemných mycích tenzidů na bázi kokosového oleje a sacharidů zbaví pleť v jednom jednoduchém kroku make-upu i nečistot, které se na ní po celý den nahromadí.

Rychle a pohodlně

Dáváte-li přednost rychlému a pohodlnému čištění pleti třeba rovnou během sprchy nebo koupele, vsaďte na Čisticí a odličovací pleťový gel Sedmikráska. Jemný gel bez obsahu SLES s jemnými tenzidy na bázi cukru a olivového oleje poskytne Vaší pokožce extra šetrnou péči a je vhodný i pro citlivou pokožku.

Problematická pleť

Pleťová bylinná voda s levandulí a vřídelní solí je ideální péčí pro normální až mastnou a aknózní pleť. Reguluje tvorbu kožního mazu, čistí, hydratuje, tonizuje a zklidňuje pokožku.

Ranní očistné rituály

Nezapomínejte také na ranní očistu. Ráno stačí dočistit pleť pomocí již zmiňované Pleťové levandulové vody nebo Zklidňující pleťové vody Sedmikráska. Jejich přiměřené množství naneste na vatový tampon a jemnými pohyby pleť dočistěte, ošetřete a připravte na aplikaci krémů nebo sér.

Zatímco Vy budete spát, oni budou celou noc poctivě pracovat na regeneraci, omlazení a hydrataci Vaší pokožky.

Následná péče

Po ranním i večerním čištění lze jednotlivé pupínky bodově vydezinfikovat potřením Zklidňujícím SOS gelem proti akné. Po zaschnutí je vhodné pleť ráno ošetřit tenkou vrstvou Pleťového séra Louka nebo Hydratačního pleťového fluidu Louka, které obsahují kromě anti-aging aktivních látek také směs bylinných a ovocných extraktů s detoxikačními, ochrannými, anti-pollution, protizánětlivými a vysoce regeneračními účinky, které zmírňují zarudnutí pleti a vznik akné.

Dále je možné použít Lehký matující hydratační krém Levandule s přísadami omezujícími tvorbu mazu, případně malé množství lehkého Denního krému Sedmikráska (ten je možné použít i na Sérum Louka u normální pleti).

A co večer?

Pro večerní ošetření doporučujeme vyčištěnou pleť odměnit aplikací Pleťového séra Louka společně s tenkou vrstvou Nočního krému Sedmikráska, které se báječně doplňují. Zatímco Vy budete spát, oni budou celou noc poctivě pracovat na regeneraci, omlazení a hydrataci Vaší pokožky.

Nezapomínejte také na průběžnou dezinfekci – udržujte v čistotě Váš telefon, klávesnici i počítačovou myš, které se stávají oblíbeným útočištěm všemožných bakterií.

Naše další tipy

Péče o roušky a respirátory

Vyzkoušejte náš Dezinfekční sprej, který je ideální i k hygienickému ošetření roušek a respirátorů (s výjimkou nano materálů) během dne. Ošetření povrchů roušek a respirátorů zajistí významné snížení množství virů, bakterií a plísní, čímž brání dalším přenosům souvisejícím s jejich užíváním. Přítomnost esenciálních osvěžujících olejů, které roušku či respirátor jemně provoní, navíc napomůže příjemnějšímu pocitu při jejím nošení.

 

Zvýšená hygiena

Doporučujeme časté mytí rukou. Přes den se často dotýkáme obličeje, čímž do pleti zanášíme další nečistoty. Mytí rukou je účinnou prevencí nejen v šíření koronaviru, ale i maskné. Nezapomínejte také na průběžnou dezinfekci – udržujte v čistotě Váš telefon, klávesnici i počítačovou myš, které se stávají oblíbeným útočištěm všemožných bakterií.

Záznam livestreamu na téma maskné s naší vývojářkou Terezou Růžičkovou najdete na našem INSTAGRAMU

Péče o pleť pod rouškou

Informace o tom, jak zpracováváme a chráníme Vaše osobní údaje, najdete na stránce Ochrana osobních údajů.