3+1 ZDARMA na kosmetiku Jahoda & Meruňka! Doprava po ČR zdarma při nákupu nad 1000 Kč.

Šťavnatá letní péče 3 + 1 ZDARMA

Léto je tady a spolu se stoupajícími teplotami a přibývajícími slunečními paprsky by se měla změnit i naše kosmetická rutina. Pořiďte si nyní šťavnaté letní pomocníky výhodně v rámci akce 3 + 1 ZDARMA. Akce platí od 1. do 31.7.2021 na produkty z řad Meruňka a Jahoda & Bezový květ ve všech prodejnách Manufaktura i v e-shopu. Zdarma je nejlevnější produkt a platí i na násobky.

Teplé měsíce s sebou přinášejí značnou zátěž pro naši pleť i vlasy. Pohybujeme se v horku, na slunci, v klimatizovaných místnostech a autech, zkrátka v prostředí, které pleť i vlasy vysušují. Jak o ně pečovat, aby byl i v létě jejich stav a vzhled co nejlepší? Zeptali jsme se naší vývojářky Ing. Evy Horčíkové.

Jak na nás působí sluneční paprsky?

Slunce má pro nás příznivé, ale zároveň i nepříznivé účinky. Potřebujeme jej pro naši zdravou psychiku, chceme mít zdravě opálený vzhled a načerpat vitamin D. Zároveň však musíme myslet na to, že pobyt na slunci pokožku vysouší a UV záření způsobuje předčasné stárnutí.

Co je tedy pro naši pleť v tomto období nejdůležitější?

Stejně jako v zimě, i v letě je nejdůležitější hydratace. Významnou funkcí kůže je udržení vlhkosti. Kůže je nejen zásobárnou vody, ale i orgánem jejího vylučování. Pokud pokožka obsahuje vody méně, začíná hůře plnit funkci ochranné bariéry, strádá a rychle se to projeví i na jejím vzhledu – objevují se vrásky, ostrůvky suché kůže, pleť je povadá a působí nezdravě. Je proto nutné ji pravidelně "zavlažovat", aby neztratila nic ze své funkce i krásy.

Co je to syndrom dehydratované kůže?

Vyskytuje čím dál častěji, dříve byl typický pro 50-60leté ženy, nyní se projevuje již kolem 45 let věku. Je způsoben nadměrnou hygienou, suchým ovzduším v klimatizovaných prostorách, exhalacemi v ovzduší, kouřením, nadměrným působením slunce, nedostatkem tekutin, nadměrnou konzumací odvodňujících potravin (alkoholu, kávy, černého čaje), apod. Jak kůže degeneruje vlivem stárnutí a vystavování různým škodlivým vlivům, přestává produkovat dostatečné množství přirozeného tuku a následně ztrácí schopnost udržet si vodu. Výsledkem dehydratace pokožky jsou vrásky, ztráta elasticity, suchost a drsný povrch.

Naše ovocné letní tipy

S vůní meruněk

Zvláčňující, regenerační a hydratační kosmetika plná slunce využívá blahodárných účinků meruňkového oleje nebo výtažku z meruňkové dužiny. Meruňkový olej působí preventivně proti stárnutí pokožky, napomáhá při léčbě různých kožních nemocí – akné a ekzémů a zklidňuje sluncem namáhanou pokožku. Výtažek z meruňkové dužiny dodává pokožce potřebnou hydrataci. Kosmetika je doprovázena fantastickou ovocnou vůní, která Vás rozveselí.

S vůní jahod

Jahody jsou skvělým pomocníkem pro Vaši krásu. V kosmetice jsou ceněné především blahodárné výtažky z jejich listů, bohaté na antioxidační a protizánětlivé třísloviny, vitamín C a minerální látky. Pyšní se skvělými čisticími, hydratačními a regeneračními účinky. My jsme je navíc umocnili spojením s výtažky z dalšího přírodního zázraku – květů bezu černého. Ten pro jeho zklidňující a protizánětlivé účinky hojně používali bylinkáři a lidoví léčitelé na všelijaké neduhy.

Hydratujte už během mytí

Olejové a hydratační sprchové gely jsou ideální volbou pro všechny, kdo trpí suchou pokožku, ale nekamarádí se s tělovými mléky a oleji. Sprchový pomocníci zajistí hydratační péči už během sprchování.

Náš tip! Tělové oleje – letní hit

Skvělým řešením pro dehydrovanou pokožku jsou tělové oleje. Propadněte jejich kouzlu i Vy. Obsahují vzácné ingredience ze světa přírody, které poskytnou Vaší pokožce sametové pohlazení a vydatnou dávku hydratace a regenerace.

Nezapomínejte ani na vlasy

Specifickou péči v létě vyžadují i vlasy.  Slunce, chlorovaná voda, písek či prach jim dávají pořádně zabrat. Jsou pak suché, roztřepené a bez lesku. Dopřejte jim speciální péči, nebudete litovat.

Rty a pleť

Rozmazlování rtů a pleti je v letních měsících obzvlášť důležité. Obojí je třeba chránit pomocí balzámů na rty nebo pleťových pomocníků, kteří zabrání vysušení pokožky a poskytnou jí intenzivní hydratační, regenerační a ochranou péči.

Hydratace nade vše

Prvním krokem správné hydratace je optimální pitný režim. S přibývajícím sluníčkem by se měla lehce zvyšovat i naše spotřeba vody bez bublinek. Vychutnejte si třeba lahodnou limonádu.

Informace o tom, jak zpracováváme a chráníme Vaše osobní údaje, najdete na stránce Ochrana osobních údajů.