Novinka: Limitovaná edice Šípek! Nový věrnostní program – přidejte se k nám a získejte dárek. Doprava po ČR zdarma při nákupu nad 1200 Kč.

Slavíme 30 let českosti, příběhů, kvality, tradic

Co dělá Manufakturu tím, jaká je?

Úcta k tradicím

Již od našeho založení v roce 1991 významně podporujeme tradiční české řemeslníky a výrobce. Za tu dobu se nám podařilo sdružit velké množství drobných řemeslníků, bývalých mistrů lidové tvorby, Nositelů tradice a menších českých firem, jejichž originální rukodělné výrobky dodnes prodáváme. Zajištěním pravidelného odbytu a spoluprací při vývoji, designu a ochraně jejich produktů mimo jiné napomáháme udržet unikátní řemeslné techniky. A to nás opravdu těší…

Česká tradice inspirovala také vznik našeho kosmetického projektu, který navázal na dávnou historickou výrobu glycerinových mýdel v bývalé pražské Kadlecově mýdlárně a započal vývoj a výrobu našich úspěšných kosmetických řad… Inspirací pro receptury výrobků byly a jsou lety ověřené účinky přírodních zázraků z místních zahrad, luk a hájů spolu s osvědčenými radami našich babiček, které si myly vlasy pivem, vkládaly pod polštář sáček s levandulí pro dobré spaní, využívaly oves k péči o pleť apod. Staré časy a tradice jsou vzorem i pro design našich obchodů, které jsou koncipovány tak, aby návštěva každého z nich působila jako milé pohlazení a evokovala nostalgickou atmosféru dob dávno minulých.

Českost na prvním místě

Naše MANUFAKTURA je 100% česká značka, která má od samého počátku stejného majitele – Karla Němečka. Přímo v Praze vyvíjíme a vyrábíme kosmetiku založenou převážně na lokálních ingrediencích a spolu s lokálními produkty od místních řemeslníků a výrobců ji prodáváme v naší vlastní značkové síti prodejen.

„Česká příroda je pro nás tou největší inspirací pro jedinečné lokální ingredience v naší kosmetice. V recepturách našich výrobků najdete cenné výtažky z bylin a ovoce, typických pro české louky, zahrady a sady – něžné sedmikrásky, vlastnoručně natrhané našimi zaměstnanci, levanduli sklizenou na Pálavě, vřídelní sůl z karlovarských pramenů, poctivé benešovské pivo nebo jiskřivé víno z jižní Moravy. Také naše obaly jsou převážně české – lahvičky z Jižních Čech, krabičky z Braškova či Opavy, tuby ze Zlína…“

 

S velkou radostí spolupracujeme především s českými dodavateli a výrobci. V našem sortimentu kromě kosmetiky najdete také tradiční český porcelán z Dubí, přírodní aromatické svíčky z jižní Moravy, krásné dárkové krabice z úžasné firmy KAZETO, zdravé a lahodné přírodní sirupy od výrobce Kitl z Jizerských hor, nádherné šperky do šperkařky Iwy Winterové, keramické mýdelníky a aromalampy z malé pražské dílny Keramos, originální keramické autorské doplňky od výtvarníka Petra Lady, zubní kartáčky od tradiční firmy SPOKAR, skleněné pilníky vyrobené v tradičním sklářském regionu - v Novém Boru, bavlněné nákupní tašky od české společnosti ROLSIT… Tyto a mnoho dalších produktů pro Vaši krásu i radost vzniká s láskou v tuzemských dílnách, rodinných firmách i větších společnostech.

S nápadem, přírodou, estetikou, poctivě a udržitelně

U nás v Manufaktuře se snažíme, aby naše produkty byly neotřelé, nápadité, krásné a originální. Zároveň funkční, kvalitní & poctivé, šetrné, plné přírody a vyráběné v duchu udržitelnosti a ochrany zvířat. Zkrátka takové, abychom je rádi používali my sami a vraceli se pro ně naši zákazníci.

Do kosmetických receptur vnášíme stále nové ingredience inspirované naší přírodou i nejnovějšími kosmetickými trendy. Přízeň zákazníků si udržujeme i díky tradici limitovaných edic, kterými jsme signifikantní, a které uvádíme na trh již více než 10 let. Neodmyslitelnou součástí naší značky je krásné výtvarné pojetí, kterého dosahujeme díky úzké spolupráci s úžasnými českými výtvarníky. Samozřejmostí je pro nás důraz na udržitelnost: Dnes tolik módní „zelená témata“ se stávají neodmyslitelným prvkem moderního podnikání. Pro nás v Manufaktuře je ohleduplnost k životnímu prostředí přirozenou součástí našich aktivit již od samého počátku. V čem spočívají naše konkrétní kroky? Přečtěte si ZDE.

Domácí lázně…

Důležitým prvkem naší kosmetiky je koncept domácích lázní. Žijeme v uspěchané době plné stresu, napětí a shonu, a zasloužíme si tak rozmazlování, hýčkání a poctivou péči. Právě proto přinášíme našim zákazníkům tipy na lázeňské rituály a kromě kosmetiky nabízíme i originální doplňky pro jejich dokonalý průběh. Jsme přesvědčeni, že čas věnovaný sobě, odpočinek a příjemný relaxační rituál promění kteroukoliv koupelnu v malé domácí lázně a pomůže nám, odpoutat se od každodenních problémů, dosáhnout fyzické i psychické úlevy, cítit se lépe a být tak lepším společníkem nám samým i našemu okolí…

Láska, vztahy, emoce

Manufaktura vzniká a je tvořena s láskou… A že je z našich produktů „cítit láska“ – nám často říkají i naši zákazníci… V dnešní době bývá toto tvrzení nadužíváno a ne vždy je pravdivé, ale u nás tomu tak skutečně je. Mezilidské vztahy jsou pro nás výjimečně důležité a jsme přesvědčeni, že právě díky nim je Manufaktura taková, jaká je. Jsme šťastní, že i přes rozšiřování prodejní sítě a zvyšování množství produktů se nám daří být stále firmou s rodinnou atmosférou, ve které se dobře známe, rádi potkáváme a do které ráno rádi přicházíme. Jsme výjimeční tím, že na manažerských pozicích u nás téměř neexistuje fluktuace a patnácti i víceleté úvazky jsou standardem.

Vznik a cestu každého výrobku tvoří velký příběh plný emocí, jehož jednotlivé kapitoly píší všichni zaměstnanci – za pomoci svých nápadů, rukou a především srdcí...

Děkujeme Vám, že jste s námi… Bez Vás – našich milovaných zákazníků by toto vše nemělo smysl a jen díky Vám již tak dlouho můžeme tvořit a být s Vámi…

Jak šel čas?

První obchody a jejich vývoj

Na designu našich prodejen jsme si vždy zakládali. Rádi tvoříme naše prodejny jako voňavé oázy klidu, ve kterých je radost strávit čas. Už od počátku rádi využíváme autentické historické dekorace a nábytek z antiků spolu s krásným výtvarnými motivy od našich výtvarníků. Nejnovější dominantou našich prodejen jsou originální zákoutí připomínající laboratoře ze starých časů, ozdobené lékárenskými doplňky a sušenými bylinami. Za zmínku zajisté stojí také naše prodejny s českými lidovými řemesly a hračkami v nádherných historických domech v centru Prahy, které dokáží atraktivní cestou přenášet příběh řemesel.

Historie našich limitovaných edici

V roce 2010 jsme uvedli naši první limitovanou edici – MOJITO, pro kterou nám tehdy byla inspirací mimořádná popularita tohoto osvěžujícího koktejlu v Čechách. Od té doby uvádíme limitované edice zpravidla dvakrát ročně, obvykle začátkem dubna pro jarně-letní období a poté v září pro podzimně- zimní měsíce a Vánoce. Nová limitovaná edice je vždy velkým překvapením, a dokud nedoputuje na prodejny, je pro zákazníky dlouho očekávaným tajemstvím. Pamatujete si na perníčkovou, švestkovou, rybízovou či lipovou kolekci?

Informace o tom, jak zpracováváme a chráníme Vaše osobní údaje, najdete na stránce Ochrana osobních údajů.