Dnes: nová limitovaná edice Trnka. Objevte naše tipy na DÁRKY.

Originální stolování s nádechem starých časů

Inspirujte se našimi tipy na originální stolování. Zkrášlete si svou jídelní tabuli krásnými doplňky, které vznikly pod šikovnýma rukama českých řemeslníků, byly vyrobeny z lokálních materiálů, pyšní se vysokou užitnou hodnotou a díky jejich nadčasovosti vytvoří to nejstylovější stolování inspirované starými dobrými časy, kouzlem venkova, přírody a tradic. Čtyři inspirace na dokonalé stolování najdete v kategorii Stolování a česká řemesla.

Jaké řemeslné výrobky budou Vaší domácnosti slušet?

Ikonická keramika

Chcete, aby to Vašemu jídlu na talíři slušelo? Doveďte servírování k dokonalosti pomocí krásného nádobí, které Vás možná zavede do pohádky, ale můžete si být jistí, že perfektně doplní i moderní interiéry. Nádobí vzniká pod rukama šikovných zaměstnanců známé keramické dílny v Hrdějovicích v jižních Čechách. Je ozdobeno jednoduchými modrými linkami, které ctí dlouholetou historii místního dekoru. Láska k tradici, řemeslu, poctivé a kvalitní práci přímo sálá z každého vyrobeného kousku.

Nadčasový porcelán

Seznamte se s krásným nádobím z dílny výtvarnice Heleny Ladové Liškové, do kterého zamiluje každý milovník předmětů s nádechem nostalgie. Tyto porcelánové skvosty se stanou ozdobou každého domova. Vašemu stolu bude dozajista vévodit překrásný džbán. Nalijete do něj vodu, namícháte limonádu nebo poslouží jako originální džbán na pivo? Velkou parádu udělá také jako váza s čerstvými květy. Zkuste si tentokrát svůj oblíbený nápoj vychutnat z krásného kalíšku, který Vám možná nostalgicky připomene babiččino nádobí.

Minimalismus s tradicí

Jedinečná figurální keramika vzniká v malebné jihočeské dílně manželů Rabochových, kteří s Manufakturou spolupracují již více než 25let. S láskou a ručně vyráběné keramické originály zaujmou na první pohled. Minimalistické šedo-bílé provedení skvěle zapadne nejen do moderních interiérů. Díky ruční práci s nezaměnitelným rukopisem je každý kousek naprostým originálem, který je inspirován krásami jihočeské krajiny.

Svíčky s příběhem

100% přírodní svíčky ze včelího vosku pochází z dílny rodinného včelařství Ratajovi na Šumavě, které má tradici již od roku 2001. Pyšní se certifikátem ŠUMAVA – originální produkt®, který zaručuje místní původ, šetrnost k životnímu prostředí a kvalitu. Svíčky ze včelího vosku krásně voní po medu a dokonale zútulní Vaše domovy.

Originální pomocníci

Hledáte praktické a přesto slušivé kuchyňské doplňky? Tradiční kuchyňské náčiní ručně vyrobené z přírodních materiálů v Čechách vnese do každé kuchyně jedinečný prvek s nádechem minulosti.

Pořiďte si i Vy skutečné ručně vyráběné a malované originály, které si zamilujete Vy i Vaše rodina. Vneste do Vašich domovů atmosféru starých dobrých časů a podpořte tuzemské výrobce a firmy skrze jejich výjimečné produkty, ve kterých se skrývají hodiny a hodiny ruční práce a dovedností skutečných mistrů řemeslné výroby. Vpusťte do svých domovů českost a autentičnost a zavřete dveře anonymním ozdobám a dekoracím z Asie, které k nám zbytečně putují přes celý svět a na krásné a výjimečné lokální a tradiční produkty kvůli nim často zapomínáme.

Víte, že Manufaktura podporuje a ctí tradice už od roku 1991? Široký sortiment tradičních řemeslných výrobků najdete dodnes v našich prodejnách v Melantrichově a Karlově v Praze.

Informace o tom, jak zpracováváme a chráníme Vaše osobní údaje, najdete na stránce Ochrana osobních údajů.