Dny Manufaktura: -20 % při nákupu nad 599 Kč

Jak se pekla edice Vanilkový rohlíček s Shopaholic Nicol

Nakoukněte s námi do zákulisí toho, jak vznikala vánoční edice kosmetiky v úzké spolupráci se známou českou influencerkou Shopaholic Nicol. Zajímavosti z průběhu příprav se dozvíte v rozhovoru s naší kreativní ředitelkou Bárou Čechovou.

Limitovaná edice Vanilkový rohlíček
Exkluzivní mini kolekce Vanilkový rohlíček připravená ve spolupráci s influencerkou Shopaholic Nicol

Jak se pekly Vanilkové rohlíčky?

Tradičně netradiční mini vánoční kolekce, která voní po vanilce a dokonale vystihuje oblíbené české vánoční cukroví, je letos pro Manufakturu úplnou premiérou. Limitovaná řada Vanilkový rohlíček vznikla ve spolupráci se známou českou influencerkou Shopaholic Nicol. K jejímu uvedení jsme vyzpovídali kreativní ředitelku Báru Čechovou, která nám prozradila zajímavosti ze zákulisí.

 

Kdo přišel s nápadem na společnou kolekci?

Jako první přišla s tímto krásným nápadem sama Nikol. Zrovna nedávno, když jsem ve výrobě poprvé v rukou držela kompletní balíček se všemi produkty, mi prolétla hlavou vzpomínka na společné letní odpoledne u řeky pod okny našich kanceláří v srpnu 2022. Právě tehdy jsme s Nikol toto téma poprvé řešily. Přišlo mi to v tu chvíli jako malý zázrak. Měla jsem pocit, že to bylo před pouhými pár dny a najednou jsem měla celou skutečnou kolekci před sebou.

Bylo náročné tuto kolekci v Manufaktuře „prosadit“?

Museli jsme s kolegy hodně diskutovat, ale bylo fajn, že se nápad všem líbil a spíše jsme hledali cesty, jak jej zrealizovat. Bylo zapotřebí brát v potaz naši standardní limitovanou kolekci, se kterou tradičně vycházíme 1. září, a která je naším hlavním vánočním tématem do konce roku. Zároveň jsme museli zohlednit časovou náročnost vývoje a otestování receptur, výrobní technologie pro nové typy produktů, navrhnout systém spolupráce po ekonomické stránce, připravit kvalitní smlouvu atd. Od nápadu po výrobu prvních šarží jsme na to měli rok, což se může zdát jako dlouhá doba, ale věřte, že není. Je skvělé, že se všichni kolegové maximálně snažili, abychom to společně zvládli.

 

Jaká byla spolupráce s Nikol?

Krásná, příjemná, pohodová… Opravdu. Hned poté, co jsme se na uvedení kolekce společně dohodli, se Nikol potkala s našimi vývojáři. Společně jsme probrali pojetí kolekce, zvolili hlavní ingredience (výtažky z mandlí a vanilky) a prodiskutovali produkty v oblasti účinků, vůně, konzistence, obalů… Zanedlouho už jsme se společně vypravili k parfemářům vybírat z mnoha parfémů (nakonec z 54 vzorků), aby se mohli naši vývojáři pustit do prvních variant receptur. Nikol vzorky průběžně zkoušela a komentovala, abychom se postupně společně dostali k nejlepší variantě.

 

„Největším oříškem při vzniku kolekce Vanilkový rohlíček byl překvapivě výběr parfému“.

Přírodní svíčka ze sójového vosku VANILKOVÝ ROHLÍČEK
Kouzelná přírodní svíčka z limitované edice VANILKOVÝ ROHLÍČEK
Dárková sada VANILKOVÝ ROHLÍČEK
Exkluzivní mini kolekce Vanilkový rohlíček, která dokonale provoní pokožku i celou domácnost

Co bylo největším „oříškem“?

Překvapivě parfém. Vanilkové vůně jsou poměrně problematické a najít zajímavý parfém, který bude příjemný většině, dokáže „překrýt“ přirozené aroma rostlinných základů, bude stabilní a kompatibilní s našimi recepturami nebylo úplně snadné. Dalším oříškem byla sprchová pěna, která je v našem pojetí v mechanickém zpěňovači bez hnacích plynů. Dosáhnout voňavé krémové pěny, bohaté na aktivní látky a příjemné k pokožce, bylo náročné. Ale podařilo se!

 

Jak vznikal design?

Přáním Nikol bylo, aby kolekce designově korespondovala s Manufakturou a aby hlavní motiv nakreslila naše dvorní výtvarnice Diana. Zároveň, aby kolekce měla jednoduchý, čistý a minimalistický design s motivem rohlíčků. Pokusily jsme se toto krásné zadání co nejlépe splnit spolu s naší interní grafičkou Aničkou a měly jsme velkou radost, že jsme se „trefily“ téměř napoprvé. O něco náročnější byla pak samotná realizace obalů, protože téměř každý se vyráběl v jiné tiskárně, jinou technologií, což je obtížné z hlediska sladění barevnosti, ale nakonec se to povedlo.

 

Můžeme se v budoucnu těšit na nějakou další společnou kolekci?

Nechme se překvapit 🙂

Kolekce Vanilkový rohlíček

Vánočně nostalgická, něžně pečující, vonící po mandlích a vanilce… Taková je exkluzivní mini kolekce Vanilkový rohlíček, kterou jsme pro Vás připravili ve spolupráci s influencerkou Shopaholic Nicol.
Je inspirovaná jejím milovaným vánočním cukrovím, vášní pro sladce hřejivé vůně a oblíbenými produkty, bez kterých si nedovede představit zimní měsíce.
Nikol se ve spolupráci s naším vývojovým oddělením podílela na recepturách, výběru vůně i obalů, testování i designu.

Pár slov od Nikol

„Při přivonění k produktům z této limitované kolekce, by se na člověka měla přenést kouzelná vánoční atmosféra. Jsem neskutečně vděčná, že jsem měla možnost vytvořit tuto voňavou limitovanou kolekci s mojí srdcovou značkou Manufakturou. A věřím, že budou zákazníci z produktů nadšeni, stejně jako jsme my.

Limitovaná edice Vanilkový rohlíček
Vanilkový extrakt se získává z vanilkového lusku a má hydratační, zklidňující a antioxidační účinky.

Jaké produkty kolekce Vanilkový rohlíček nabízí?

♥ Bohatou krémovou sprchovou pěnu

♥ Zvláčňující & hydratační krém na ruce

♥ Pečující & výživný olej na rty

♥ Aromatickou svíčku ze sójového vosku

Vše je vysoce přírodní, doprovázené podmanivou sametově jemnou vůní, veganské a samozřejmě lokálně vyrobené. Součástí kolekce je také dárková sada všech produktů v rozkošné papírové krabici.
Kosmetika obsahuje výtažky z vanilky a mandlí – ingrediencí, které se při pečení křehkých vanilkových rohlíčků tradičně používají.
Vanilkový extrakt se získává z vanilkového lusku a má hydratační, zklidňující a antioxidační účinky.
Mandle jsou do receptur zapracovány formou zvláčňujícího a výživného mandlového oleje.

 

 

Zpříjemněte si chladné zimní večery, užijte si magii vánočního času a atmosféru voňavého pečení cukroví kdykoliv budete mít chuť…

Limitovaná edice Vanilkový rohlíček

Informace o tom, jak zpracováváme a chráníme Vaše osobní údaje, najdete na stránce Ochrana osobních údajů.