Novinka: Clear&Happy na problematickou pleť a akné. Nyní 3 + 1 ZDARMA!

Buďte hvězdou zahradních party a grilovaček

Sluníčko a hezké počasí nám umožňuje trávit celé dny venku…  Zahradní posezení s přáteli a rodinou láká ke grilování. Kromě dobrého jídla k zahradní párty patří také dobré pití. Milujete osvěžující domácí limonády nebo drinky? Potěšíme Vás dnešními tipy, ve kterých objevíte několik receptů na vynikající alko i nealko domácí limonády a drinky.

Sirup z růžových květů

Poctivé sirupy plné přírody na domácí limonády

 V našem sortimentu nabízíme kromě kosmetiky také poctivé husté sirupy, které jsou vyráběné s láskou dle tradičních receptur v podhůří Jizerských hor. Báječně se hodí k přípravě domácích limonád a k ochucení teplých i studených nápojů nebo koktejlů.

Vyberte si z naší nabídky podle Vaší chuti…

Vynikající bezinkový sirup z čerstvých BIO květů, voňavý růžový sirup s obsahem květů růže stolisté příjemně štiplavý zázvorový sirup z vybraného BIO zázvoru nebo osvěžující malinový sirup, který Vás svou chutí vrátí do dětských let na babiččinu zahradu…

 Žádná „éčka“ a umělá sladidla

Poctivé sirupy české výroby neobsahují žádná umělá sladidla ani barviva, jsou plné přírodních antioxidantů, vitamínů a minerálů a obsahují vysoký podíl ovoce, extraktů a dalších zdraví prospěšných látek.

Naše osvědčené recepty na chutné limonády a koktejly

Sirup z růžových květů

1. RŮŽOVÝ SIRUP

 Růžonáda (nealko drink)

Pro přípravu růžové limonády budete potřebovat nejlépe vychlazenou perlivou vodu, kterou stačí smíchat s růžovým sirupem v poměru 1:10. Podávejte s ledem a plátky čerstvého bio citronu.

Zamilované bublinky (alko drink)

Na dno sektové sklenice nalijte růžový sirup a dolijte sušším sektem nebo Proseccem. Dozdobte jahodou nebo plátky růží a ihned podávejte. Na zdraví!

Vášnivý Gin & Tonic (alko drink)

Na dno vysoké sklenice s ledem nalijte růžový sirup, 40 ml kvalitního ginu a tonik nejlépe v poměru 1:1, 1:2, 1:3 nebo 2:3 - záleží na Vaší chuti. Ozdobte snítkou rozmarýnu a plátkem citrónu a růží.

Osvěžující malinový sirup

2.  MALINOVÝ SIRUP

 Malinový Kir (alko drink)

Na dno vychlazené sektové skleničky nalijte 1cl malinového sirupu a dolijte 15cl vychlazeného kvalitního sektu, zlehka promíchejte, případně dozdobte čerstvými malinami a lístkem máty.

 

Malinové léto (nealko drink)

 V namražené vyšší koktejlové sklenici promíchejte 5cl bílého rumu, 2cl malinového sirupu, 8cl čerstvé pomerančové šťávy a doplňte ledovou tříští či sodou s ledem. Ozdobte malinami a plátkem pomeranče.

Malinový ledový čaj (nealko drink)

 Uvařený a vychlazený černý či ovocný čaj ochuťte malinovým sirupem (nejlépe v poměru 1:8) a čerstvě vymačkanou citrónovou šťávou. Podávejte s ledem, malinami a plátky citronů.

 

Domácí malinovka (nealko drink)

Malinový sirup zalijte ve větším skleněném džbánu perlivou vodou (v poměru 1:10). Ve sklenici rozmačkejte 4-5 malin, dolijte předem připravenou malinovkou a podávejte s ledem a lístkem máty či meduňky. Nebudete se stačit divit, jak rychle zmizí ze stolu…

Malinový kir je ideální na zahradní party

Vynikající bezinkový sirup z čerstvých BIO květů a příjemně štiplavý zázvorový sirup z vybraného BIO zázvoru .

Osvěžující sirup Jahoda a Bezový květ

3. JAHODOVÝ SIRUP

 JAHODOVO BAZALKOVÁ LIMONÁDA: (nealko drink)

Dávkujte jahodový sirup v poměru 1:10 se studenou perlivou nebo neperlivou vodou. Doplňte ledem, plátky citrónu, lístky bazalky, čerstvými jahodami a na světě je dokonalá limonáda, která se pije vždy do dna.

 

JAHODOVÉ MOJITO (alko drink)

Do vysoké sklenice vhoďte několik lístků máty, dva plátky limetky a vše rozmačkejte dřevěnou paličkou. Přidejte bílý rum, jahodový sirup, naplňte ledem, zalijte perlivou vodou a promíchejte. Dozdobte čerstvými jahodami a vychutnejte si oblíbené mojito trochu jinak.

Sirup z květů černého bezu

4. SIRUP Z ČERNÉHO BEZU

BEZOVÝ HUGO (alko drink)

Do vysoké skleničky s ledem dáme čerstvé bylinky (čerstvá máta / meduňka), šťávu a na plátky nakrájený BIO citrón, přidáme 0,1 cl bezového sirupu, sodu. Promícháme a vše zalijeme Proseccem.

 

HORKÝ BEZ (nealko drink)

Ideální nápoj PRO CHLADNĚJŠÍ ZAHRADNÍ VEČERY – bezinkový sirup s horkou vodou zřeďte v poměru 1:10, s kúrou z BIO citronu, hřebíčkem a plátkem jablek.

Přejeme dobrou chuť a na zdraví!

Vaše Manufaktura

Informace o tom, jak zpracováváme a chráníme Vaše osobní údaje, najdete na stránce Ochrana osobních údajů.