Dny Manufaktura: -20 % při nákupu nad 599 Kč

Naše ingredience

Kosmetika Manufaktura je založena na obsahu ingrediencí přírodního původu. Naprostá většina našich produktů se pyšní jejich 97 - 99,5% obsahem. V kosmetických recepturách najdete české pivo a chmelové výtažky, karlovarskou vřídelní sůl, víno, meruňky, sedmikrásky a další ovoce a byliny typické pro naši krásnou krajinu.

Kvalita a příběh používaných surovin jsou pro nás mimořádně důležité. Jsme přesvědčeni, že nejkvalitnější produkty mnohou vznikat jen z nejkvalitnějších surovin, a proto věnujeme mnoho energie výběru správných dodavatelů. Přírodní suroviny jednoznačně upřednostňujeme pro velké množství důležitých vitamínů, antioxidantů, minerálů, hydratačních a vyživující látek a jejich prokazatelné a mnohdy stovkami let ověřené příznivé účinky.

Meduňka

V kosmetice využívaná především pro své osvěžující, zklidňující a čistící účinky. Osvědčí se i při ošetření problematické pleti nebo pro přípravu uklidňujících relaxačních koupelí. Osvěžující meduňková vůně zažene stres a špatnou náladu. Pomáhá s nespavostí, nechutenstvím, zklidňuje a podporuje funkci mozku.

Mrtvomořská sůl a bahno

Sůl z Mrtvého moře je velmi dobře známá pro své mimořádné regenerační a antistresové účinky na tělo a kůži. Obsahuje celkem 21 cenných minerálů a stopových prvků, díky kterým má příznivý vliv na celý organismus. Koupel v soli z Mrtvého moře přirozeně čistí, regeneruje a prokrvuje pokožku a odstraňuje z ní škodliviny. Je vhodná pro pacienty trpící lupénkou, ekzémy a akné.

Máta

Mátový výtažek má osvěžující, čistící a protizánětlivé účinky a je vhodný pro mastnou a aknózní pleť. Jedinečná vůně máty osvěží, povzbudí, působní antidepresivně a báječně naladí. Má příjemné chladivé účinky, prokrvuje pokožku a pro své svěží aroma je vhodná i do produktů péče o dutinu ústní.

Vitamín E

Přírodní antioxidant, chránící buňky v těle proti nepříznivým vnějším vlivům. Zabraňuje také jejich předčasnému stárnutí. Intenzivně regeneruje a ošetřuje popraskanou nebo suchou kůži a je velmi vhodný po opalování. Přezdívá se mu vitamín krásy.

Panthenol

Součást mnoha kosmetických přípravků. Má protizánětlivé, antibakteriální, zklidňující a regenerační účinky. Změkčuje, zjemňuje, regeneruje a hydratuje pleť, proto je hojně využívaný v tělových mlécích.

Rostlinné oleje

Rostlinné oleje jsou velmi důležitou součástí přírodní kosmetiky. Dodávají pleti a pokožce potřebnou výživu, pocit hebkosti, mírní podráždění, chrání ji a regenerují. Mezi přírodní oleje využívané v kosmetice, patří například mandlový, meruňkový, hroznový či jojobový olej.

Koenzym Q10

Koenzym Q10 je přirozenou látkou pro lidské tělo. Působí jako antioxidant a chrání buňky před poškozením toxickými látkami a před předčasným stárnutím. V průběhu života však jeho hladina v pleti pomalu klesá. Proto je velmi oblíbenou látkou v kosmetice, která podporuje správnou funkci kůže, obnovuje ji a způsobuje tzv. Anti-aging efekt.

Kyselina hyaluronová

Tato zázračná ingredience patří k nejpopulárnějším složkám v pleťové kosmetice. Váže na sebe totiž vodu a díky tomu má výrazné hydratační schopnosti. Pokožku nejen zavlažuje, ale podporuje její regeneraci, působí proti tvorbě vrásek a pomáhá zlepšovat její celkový stav.

Bambucké a kakaové máslo

Bambucké a kakaové máslo jsou cennými ingrediencemi k péči o suchou a namáhanou pokožku. Díky hydratačním, ochranným a vyživujících schopnostem se v kosmetice využívá především při výrobě krémů na ruce, tělových mlék a másel, ale i k výrobě výživných pleťových krémů.

Glycerin

V kosmetice hojně využívaná čirá tekutina bez zápachu. Zjemňuje, zvláčňuje pokožku, zadržuje v ní vlhkost a pomáhá dalším látkám k co nejrychlejšímu vstřebání do pokožky. Nezpůsobuje alergie a nedráždí pokožku.

Informace o tom, jak zpracováváme a chráníme Vaše osobní údaje, najdete na stránce Ochrana osobních údajů.