Mezinárodní den žen: -20 % na šumivé koule do vany

Česká řemeslná tradice

řemeslné doplňky

Podporujeme českou řemeslnou tradici – již od r. 1991

Již od našeho založení v roce 1991 významně podporujeme české řemeslníky a výrobce. Za tu dobu se nám podařilo sdružit velké množství drobných řemeslníků, bývalých mistrů lidové tvorby, Nositelů tradice a menších českých firem, jejichž originální rukodělné výrobky dodnes prodáváme. Zajištěním pravidelného odbytu a spoluprací při vývoji, designu a ochraně jejich produktů mimo jiné napomáháme udržet unikátní řemeslné techniky. A to nás opravdu těší…

Jak to celé začalo?

V roce 1991 se Praha pomalu začala otevírat cizincům z celého světa. Toho času byste jen stěží našli v centru města obchůdek, kde by si cizinci mohli koupit typicky český suvenýr. A tak byl nápad na světě! Využili jsme krásných prostor v historickém centru Prahy a rozhodli se, že v nich nabídneme turistům to nejlepší z hračkářské a řemeslné tradice naší země.

Rozjeli jsme se na český a moravský venkov a nakoupili od tamějších řemeslníků vše možné – od tradičních šustí panenek, modrotisku, ručně malovaných kraslic až po dřevěné hračky. Pronajaté prostory jsme vyzdobili pomocí starého nábytku a originálních historizujících dekorací z antiků a první obchod byl připraven na to, přivítat své první návštěvníky. Již po pár dnech jsme s nadšením zjistili, že tradiční české výrobky prezentující naši kulturu jsou pro turisty mimořádně atraktivní. Netrvalo dlouho a otevírali jsme další obchody v srdci staré Prahy. Díky myšlence českosti a kvality, které jsme se za celou dobu nezpronevěřili, unikátnímu designu prodejen evokujícímu atmosféru starých časů a výjimečné úrovni zákaznického servisu se nám podařilo vybudovat úspěšný koncept prodejen MANUFAKTURA Original Czech Tradition.

A jak je to s námi a českými řemesly a tradičními lokálními výrobci dnes?

I když je už po mnoho let naší doménou kosmetika, tak koncept MANUFAKTURA Original Czech Tradition dodnes provozujeme v historickém centru staré Prahy. Obchody s kouzelnou atmosférou starých časů, širokým sortimentem tradičních lidových řemesel, dřevěných hraček (a samozřejmě i naší kosmetiky) a zajímavou prezentací řemeslné výroby můžete navštívit v Melantrichově či Karlově ulici.

Atraktivní výběr originálních řemeslných výrobků a hraček najdete také na našem e-shopu v sekci Řemesla a doplňky.

 

A co je hlavní? Lokální řemeslníky a české výrobce s radostí intenzivně využíváme pro tvorbu našeho doplňkového sortimentu pro domácí lázně – který najdete ve všech našich kosmetických prodejnách i na e-shopu. Tradiční český porcelán z Dubí, přírodní aromatické svíčky z Jižní Čech a Severní Moravy, krásné dárkové krabice z úžasné firmy KAZETO, zdravé a lahodné přírodní sirupy od výrobce Kitl z Jizerských hor, nádherné šperky od šperkařky Iwy Winterové, keramické mýdelníky a aromalampy z malé pražské dílny Keramos, originální keramické autorské doplňky od výtvarníka Petra Lady, zubní kartáčky od tradiční firmy SPOKAR, skleněné pilníky vyrobené v tradičním sklářském regionu - v Novém Boru, bavlněné nákupní tašky od české společnosti ROLSIT a mnoho a dalších produktů pro Vaši krásu i radost vzniká s láskou v tuzemských dílnách, rodinných firmách i větších společnostech.

 

Českost a autentičnost

Naše značka je i díky tomu plná příběhů... Některé sahají do daleké minulosti, jiné připomenou dobu našich babiček, další jsou psány právě teď a na svou historii teprve čekají. Pořiďte si skutečné ručně vyráběné originály, které si zamilujete Vy i Vaše rodina. Vpusťte k sobě domů atmosféru starých dobrých časů a podpořte tuzemské výrobce a firmy skrze jejich výjimečné produkty, ve kterých se skrývají hodiny a hodiny ruční práce a dovedností skutečných mistrů řemeslné výroby. Oslavte s námi českost a autentičnost a zavřete dveře anonymním produktům z Asie, které k nám zbytečně putují přes celý svět a na krásné a výjimečné lokální a tradiční produkty kvůli nim často zapomínáme.

Něco více o řemeslném sortimentu v našich prodejnách Original Czech Tradition…

Navštívíte-li naše prodejny v historickém centru Prahy, získáte jedinečnou možnost, seznámit se s unikátními rukodělnými technikami našich předků… Láska k tradici, řemeslu, poctivé a kvalitní práci přímo sálá z každého vyrobeného kousku.
Objevte modrotisk - prastarou tiskařskou technikou zařazenou na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Poznejte unikátní metody dekorování kraslic – zelových, reliéfních, vnorovských, dolnoněmčanských, drátěných a mnohých dalších. Zamilujte se do jihočeské hrdějovické keramiky! Zdobí ji jednoduché modré linky, které ctí dlouholetou historii místního dekoru. Z malebné dílny v Jižních Čechách pochází také jedinečná figurální keramika manželů Rabochových. Díky ruční práci s nezaměnitelným rukopisem inspirovaným místní krajinou je každý kousek naprostým originálem, který nádherně oživí Váš interiér.

Zútulněte své domovy měkoučkými ručně tkanými koberci či hřejivými dekami. Rozšiřte svou sbírku vánočních dekorací o tradiční ozdoby ze slámy, šustí či skla nebo doplňte své betlémy o nové keramické figurky z legendární dílny Keramos
Hledáte něco modernějšího? Inspirujte se originálním porcelánovým nádobím pro kuchyň i koupelnu z dílny Ladových, prostřete si na krásných kanafasových či lněných textiliích nebo odhalte kouzlo ručně vyráběných šperků

Je toho tolik, že by byla škoda, kdybyste se nepřesvědčili na vlastní oči.

Dětské království

A nudit se v našich prodejnách nebudou ani Vaše děti… Hračky a dětské hry dob minulých se značně liší od těch dnešních. Jedno však děti spojuje napříč časem a módními trendy – upřímné nadšení, hravost a svět plný představ a fantazie. Zapomeňte na barevné, plastové, svítící a hlasité hračky a oživte si vzpomínky. Objevte kouzlo originálních českých hraček, které Vás dokáží vrátit v čase, připomenout Vám dětství a díky své nadčasovosti zaujmout i dnešní děti. Tradiční hračky od českých výrobců, se kterými rádi spolupracujeme již 30let si zamilujete…

Pořiďte svým dětem i sobě dřevěné i kovové hlavolamy, včetně tradičního ježka v kleci. Mladší děti budou bavit dřevěné tobogány, tahací hračky, hýbací figurky, se kterými si hrávali už naše babičky a dědečkové. Svět hraček upoutá i pozornost větších dětí a možná i tatínků. Rozmanitý výběr plechových hraček a dopravních prostředků v nich zaručeně probudí jejich chlapeckou duši a přivolá vzpomínky na dětství.

Naše země je plná úžasných tradic, šikovných řemeslníků a tradičních výrobců. Pojďme je společně podporovat…

Informace o tom, jak zpracováváme a chráníme Vaše osobní údaje, najdete na stránce Ochrana osobních údajů.