Zimní péče o pokožku

Každé roční období vyžaduje specifickou péči o pleť. Zatímco přípravky, které používáme v létě, by měly především hydratovat a chránit proti UV záření, v zimním období by se kromě hydratace, která je nutná v každém ročním období, měly zaměřit i na promaštění pleti.

Pokožka je v zimě citlivější
Vítr pleť v zimě vysušuje, nízké teploty vedou ke sníženému prokrvení a prochlazení pokožky, mrazivé počasí pleť dehydratuje. Časté střídaní teplot zevního a vnitřního prostředí a přechod do vytopených prostor zase vede ke zvýšenému prokrvení pleti. To vše narušuje strukturu pokožky a snižuje její přirozenou obranyschopnost. Proto se zvyšuje její citlivost.

A protože v zimě bývá více namáhána, má větší sklon k dehydrataci, omrznutí a vzniku rozšířených cévek. Řada kožních onemocnění se zhoršuje právě v zimě, je tedy nutné se potřebám kůže přizpůsobit. Roli přitom hraje také to, kde žijeme a pracujeme, zda se pohybujeme často venku, nebo jen přecházíme z domu do přepravního prostředku a do práce, zda bydlíme ve městě, nebo v přírodě atd.

Pro ošetření v zimním období a do vyšších mrazů na horách jsou zvláště pro suchou pokožku vhodná naše mastná tělová másla - Tělové máslo s hroznovým olejem a Tělové máslo s pivovarskými kvasnicemi nebo Jemný výživný krém. K péči o pleť  doporučujeme například denní a noční krém z řady SENSITIVE FACE CARE.

Péče o vysušené rty a ruce
Rozpraskání vysušených rtů nejen v létě, ale i v zimě zabrání naše Balzámy na rty. Vyzkoušejte náš bestseller - Zjemňující balzám na rty s hroznovým olejem a bambuckým máslem. Zvláště v zimním období je nutné pečlivě pečovat o ruce. Ruce je vhodné pravidelně ošetřovat Krémy na ruce s ochranným bambuckých máslem, kterých máme široký výběr.

Pro péči o mužskou pleť i v zimním období můžeme doporučit lehký Pánský pleťový krém na hydrataci a ochranu pleti s makadamiovým, mandlovým a jojobovým olejem, panthenolem a bylinným komplexem (včetně extraktu z chmelu) a samozřejmě Pánský krém na ruce s makadamiovým a hroznovým olejem a bambuckým máslem a mnoha bylinnými extrakty.


Doprava po ČR ZDARMA nad 1300 Kč 39 prodejen - možnost osobního odběru Záruka vrácení peněz